Hoppa till sidans innehåll

Tider och startlistor SM i Vedum 7-8/12

20 NOV 2019 10:15
Tävlingen blir under två dagar med all Styrkelyft på lördag 7/12 och all bänkpress på söndag 8/12.
  • Uppdaterad: 20 NOV 2019 10:15

Invägn. 1 Lördag 07.00-08.30 Start  09.00   SL
            31st
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
460417 93 Curt Carlsson Borås AK 45 1
461010 93 Arnold Boström Södra SK 14 1
             
450926 105 Jonny Wall Nässjö AMK 10 1
             
561002 66 Lars Svensson Vedum AIS 33 1
530121 105 Tommy Rydh Nässjö AMK 16 1
             
670121 84+ Marie Ebbeke TK Trossö 38 1
             
690320 59 Thomas Wulffeld Sundsvalls AK 23 1
611111 120 Tomas Andersson Vedum AIS 6 1
             
600715 83 Tomas Ring Håbo AK 41 1
691111 83 Jan-Erik Johansson Vik Norbergs KF 18 1
             
630721 105 Anders Pettersson Nora AK 35 1
650320 105 Lars-Gunnar Karlsson Nässjö AMK 36 1
             
670223 120+ Thomas Svanelind Säffle AK 15 1
690117 120+ Nicklas Karlsson Sandvikens AK 40 1
             
700403 74 Henrik Wernersson Vedum AIS 21 2
701204 83 Leif Joensuu Degerfors AK 42 2
700811 93 Kristoffer Andersson ASK Eskilstuna 24 2
             
700115 105 Pasi Kapanen Norbergs KF 25 2
740304 105 Mikael Svanström Säffle AK 12 2
751013 105 Roger Andersson Filipstads AK 17 2
             
780408 120+ Marko Jokiniemi Sundsvalls AK 11 2
             
970516 72 Selma  Björndahl Västra AK 19 3
             
990321 83 Simon Björndahl Västra AK 30 3
20000609 83 Anton Detlefsen Sundsvalls AK 22 3
             
20001110 93 Leonard Sundelin Sundsvalls AK 27 3
             
20010526 84 Ebba Dagerbäck Degerfors AK 5 3
             
20010107 83 Oscar Olsson Westbo AK 32 3
20011223 83 Kevin Telégin Nora AK 39 3
20040916 83 Edvin Borgström Sundsvalls AK 26 3
             
20010717 105 Pontus Kivelä Falköpings TK 7 3
             
             
Invägn. 2 Lördag 13.30-15.00 Start  15.30   SL
            35st
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
841102 52 Jennifer Lindgren Pure Power 12 1
911028 52 Sandrine Quignaudon Sundbybergs TK 34 1
             
20000609 57 Sofi Sjöqvist Kalmar AK 11 1
670121 84+ Marie Ebbeke TK Trossö 20 1
             
891115 63 Frida Sundström Kiruna AK 25 1
911022 63 Jessica Thorstensson Nora AK 19 1
931230 63 Maria Rudolphi Sundsvalls AK 9 1
             
770329 72 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 5 1
850217 72 Sofie Lennman Sundbybergs TK 15 1
931223 72 Michaela Svanelind Säffle AK 37 1
             
900824 84 Sofia Kamlund HAK Greppet 31 1
760329 84 Anna Edvall Sundsvalls AK 28 1
881209 84 Sandra Wilen Örebro KK 13 1
             
20020802 66 Isac Manner ASK Eskilstuna 21 2
651214 66 Jonas Telégin Nora AK 39 2
             
851118 74 Viktor Mattsson Göteborg KK 49 2
990614 74 Teodor Eriksson Sundbybergs TK 8 2
600408 74 Tomas Berg Vedum AIS 42 2
590123 74 Reino Puska Vedum AIS 35 2
740128 74 Jeff Klaesson Västerviks AK 24 2
             
930514 83 John Wedin Göteborg KK 22 2
861124 83 Viktor Arbhede Westbo AK 44 2
880331 83 Simon Gunnarsson Nora AK 10 2
             
800822 93 Uldis Laudams Nässjö AMK 46 2
770401 93 Thomas Edvinsson Vedum AIS 47 2
640331 93 Lars Höglander Västra AK 36 2
             
840314 105 Martin Lindgren Pure Power 7 3
780605 105 Marcus Denke Westbo AK 33 3
             
910620 120 Per Håkansson Kalmar AK 14 3
891108 120 Johannes Grundström Kiruna AK 43 3
831102 120 Mikael Åhlin Nora AK 50 3
             
750101 120+ Pär Jonsson Örebro KK 17 3
670121 120+ P-O Larsson Örebro KK 16 3
             
Invägn. 1 Söndag 07.00-08.30 Start 09.00   BP
            30st
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
440628 83 Bo-Göran Henriksson Vedum AIS 10 1
491114 105 Kenneth Mattsson Borlänge AK 31 1
461004 120 Niilo Maliniemi ASK Eskilstuna 42 1
             
570116 93 Bebo Olans Borlänge AK 11 1
590119 93 Ronald Bengtsson Täby AK 20 1
             
530523 105 Kent Carlsson Borlänge AK 9 1
541217 120 Roland Lindblad Westbo AK 37 1
             
601216 84+ Ann Jordebo Vagnhallen SK 8 1
             
690117 120+ Nicklas Karlsson Sandvikens AK 28 1
600715 83 Tomas Ring Håbo AK 7 1
             
640331 93 Lars Höglander Västra AK 45 2
650716 93 Mio Dabeski ASK Eskilstuna 29 2
671224 93 Patrik Fornander Filipstads AK 46 2
             
620629 105 Torleif Carlsson Vedum AIS 23 2
640616 105 Mats Green Malmö LK 33 2
671222 105 Morgan Nilsson Nässjö AMK 27 2
             
630721 120 Anders Pettersson Nora AK 30 2
650619 120 Göran Bergström Westbo AK 13 2
660905 120 Sebbe Wikström Nora AK 16 2
             
700403 74 Henrik Wernersson Vedum AIS 41 2
             
791024 83 Tommy Krantz Bollnäs SK 19 3
701001 83 Richard Sandström Sundbybergs TK 25 3
740504 83 Ove Östby Borlänge AK 39 3
             
700811 93 Kristoffer Andersson ASK Eskilstuna 6 3
731227 93 Kenneth Ekborg Täby AK 40 3
             
720330 105 Robert Davidowicz Täby AK 21 3
751013 105 Roger Andersson Filipstads AK 14 3
             
700325 120+ Örjan Dahl Degerfors AK 17 3
740405 120+ Robert Lindqvist Westbo AK 36 3
780408 120+ Marko Jokiniemi Sundsvalls AK 26 3
             
             
Invägn. 2 Söndag 09.30-11.00 Start 11.30   BP
            19st
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
20020915 57 Linnea Forslund Norrflärke IF 7 1
20010526 84 Ebba Dagerbäck Degerfors AK 19 1
20010727 72 Alba Boström Sundsvalls AK 27 1
             
20020220 74 Mattias Ring Håbo AK 24 1
20010714 93 Magnus Jönsson Järfälla AK 9 1
             
20011223 83 Kevin Telégin Nora AK 13 1
20020802 83 David Warnquist Västra AK 21 1
20040916 83 Edvin Borgström Sundsvalls AK 12 1
             
990611 57 Maxine Olsson Styrkefabriken 31 2
980509 84 Sofie Ekvall Vedum AIS 29 2
             
990416 72 Josefin Bergenhall Styrkefabriken 17 2
20000604 72 Alexandra Holmgren Umeå Power 25 2
             
20000609 83 Anton Detlefsen Sundsvalls AK 14 2
20000916 83 Arvid Sandström Jönköping SK 22 2
             
20001110 93 Leonard Sundelin Sundsvalls AK 11 2
970216 93 Isac Sundqvist Håbo AK 23 2
             
970112 120 Vincent Forsman Falköpings TK 26 2
970403 120 Johannes Larsson Falköpings TK 5 2
970508 120 Rickard Lindström Härnösands AK 10 2
             
             
Invägn. 3 Söndag 11.00-12.30 Start 13.00   BP
            28st
Reg-Nr Klass Förnamn Efternamn Klubb Lott Grupp
941117 47 Malin Carlsson Vedum AIS 14 1
910906 57 Johanna Wessman Sommarhemmet 15 1
760329 84 Anna Edvall Sundsvalls AK 6 1
             
880531 63 Josefine Wernquist Malmö LK 10 1
911022 63 Jessica Thorstensson Nora AK 42 1
931230 63 Maria Rudolphi Sundsvalls AK 35 1
             
770329 72 Katarina Ruus ASK Eskilstuna 40 1
970213 72 Ann-Sofie Nilsson Skurup KF 25 1
750404 72 Petra Höglund Vedum AIS 46 1
             
861129 84+ Josefin Nilsson Luleå AK 20 1
720303 84+ Pernilla Röhr Vagnhallen SK 30 1
             
690512 74 Tomas Vikenhag ASK Eskilstuna 13 2
651214 74 Jonas Telégin Nora AK 29 2
750106 74 Marcus Holmgren Sundbybergs TK 41 2
             
791024 83 Tommy Krantz Bollnäs SK 28 2
600715 83 Tomas Ring Håbo AK 38 2
             
941002 93 Niclas Siljelöf Malmbergets AIF 32 2
880820 93 Erik Erlandsson Malmö LK 17 2
830611 93 Joakim Wång Styrkefabriken 24 2
590119 93 Ronald Bengtsson Täby AK 34 2
770401 93 Thomas Edvinsson Vedum AIS 43 2
             
871007 105 Mattias Ivarsson Lerums AK 18 3
720330 105 Robert Davidowicz Täby AK 9 3
             
891108 120 Johannes Grundström Kiruna AK 26 3
740920 120 Markus Larsson Kiruna AK 21 3
831102 120 Mikael Åhlin Nora AK 11 3
             
660802 120+ Mikael Jaldefors ASK Eskilstuna 45 3
840713 120+ Martin Andersson Håbo AK 19 3
690117 120+ Nicklas Karlsson Sandvikens AK 27 3
910326 120+ Niklas Pettersson Styrkefabriken 44 3
951105 120+ Rasmus Mirblom Vedum AIS 23 3
Skribent: Alexander Grenehed
Epost: This is a mailto link

knapp-databas

knapp-databas

knapp-resebok

knapp-slshop

knapp-mal1418

  

 

 

   

 

 


 

Postadress:
Svenska Styrkelyftförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 0104507170
E-post: This is a mailto link

 

 

 

 

Gilla oss på Facebook

 

Missa inte heller vår mästerskapssida

 

Vi finns också på Instagram
Där heter vi @styrkelyftforbundet


Du hittar oss även på Twitter