Hoppa till sidans innehåll

Startlistor SL DM 2018 omg 4 BP

03 NOV 2018 12:00
Här finner du startlistor för SL DM och serieomgång 4 i Karlstad lör-sön 17-18/11.
  • Uppdaterad: 02 NOV 2018 11:41

Invägning- och starttider samt gruppindelning.

Lördag - Grupp 1 15 st Invägning 8.00 Start 10.00
Klassisk styrkelyft          
Linnea Gustafsson 57 Karlstads AK      
Rebecka Karlsson 57 Säffle AK      
Victoria Jensen 63 Karlstads AK      
Anna Lundberg 63 Örebro KK      
Ronja Westberg 63 Pure Power      
Anna Sjökvist 72 Karlstads AK      
Olivia Angermayr 72 Örebro KK      
Ebba Dagerbäck 84 Degerfors AK      
Julia Gustafsson 84 Karlstads AK      
Amanda Isaksson 84 Säffle AK      
Sofia Kollenhag 84 Örebro KK      
Sofi Lundin 84 Örebro KK      
Emma Mårtensson 84 Karlstads AK      
Sofia Nilsson 84 Örebro KK      
Emma Pettersson 84 Örebro KK      
Lördag - Grupp 2 11 st Invägning 8.00 Start ca. 10.45
Klassisk styrkelyft          
Cecilia Nord Sixtensson 84+ Nora AK      
Hanna Roth 84+ Örebro KK      
Oscar Svanström 59 Säffle AK      
Marcus Eriksson 66 Degerfors AK      
Erik Lindeberg 66 Karlstads AK      
Albin Westman 66 Örebro KK      
Lars Carlsson 74 Filipstads AK      
Jesper Claesson 74 Karlstads AK      
Jonas Kuusinen 74 Örebro KK      
Emil Larsson 74 Örebro KK      
Adrian Rahimi 74 Filipstads AK      
Lördag - Grupp 3 15 st Invägning 12.00 Start 14.00
Klassisk styrkelyft          
Khaled Akbari 83 Filipstads AK      
Max Danielsson 83 Hallsbergs AK      
Filip Gramatikofski 83 Örebro KK      
Thomas Gustavsson 83 Västra AK      
Niwar Jasim 83 Filipstads AK      
Mikael Joneus 83 Karlstads AK      
Emanuel Kindbom Höydahl 83 Örebro KK      
Emil Larsson 83 Karlstads AK      
Niklas Lindroth 83 Örebro KK      
Daniel Löfgren 83 IF Stången      
Per Nord 83 Norbergs Kraftsportförening      
Tobias Jönsson 93 Hallsbergs AK      
Emil Johansson Findahl 93 Norbergs Kraftsportförening      
Martin Reuter 93 IF Stången      
Adam Dagerbäck 93 Degerfors AK      
Lördag - Grupp 4 15 st Invägning 12.00 Start ca. 14.45
Klassisk styrkelyft          
Stefan Alexandersson 93 Lindesbergs KraftsportKlubb      
Gustav Bruno 93 Örebro KK      
Daniel Lindholm 93 Örebro KK      
Emil Gladh 93 Säffle AK      
Fredrik Jansson 93 Filipstads AK      
Tommy Johansson 93 Örebro KK      
Tobias Lind 93 Karlstads AK      
Pasi Kapanen 93 Norbergs Kraftsportförening      
Simon Kindbom Höydahl 93 Örebro KK      
Karl Kjellstrand 93 Örebro KK      
Robert Boström   Örebro KK      
Viktor Rosengren 93 Hallsbergs AK      
Jens Sjögren 93 Norbergs Kraftsportförening      
Mattias Svensson 93 Säffle AK      
Linus Åkesson 93 Karlstads AK      
Söndag - Grupp 1 10 st Invägning 8.00 Start 10.00
Bänkpress klassisk          
Elma Jukic 63 Örebro KK      
Karolina Arvidson 63 Örebro KK      
Frida Leandersson 72 Örebro KK      
Pörni Berglind 84 Örebro KK      
Faosi Amin 74 Filipstads AK      
Pedram Pirouzfar 74 Karlstads AK      
Jimmy Lillemo 83 Karlstads AK      
Anders Lewén 93 SPIF      
Lars Lewén 93 SPIF      
Johan Bjur 93 Örebro KK      
Söndag - Grupp 2 10 st Invägning 8.00 Start ca. 10.25
Bänkpress klassisk+utrustad          
Patrik Fornander 93 Filipstads AK      
Roger Andersson 93 Filipstads AK      
Patrik Karlsson 93 Karlstads AK      
Per Olsson 105 Nora AK      
Oskar Lindmark 105 Örebro KK      
Björn Iverssen 105 Filipstads AK      
Joel Alfredsson 105 Karlstads AK      
Sebastian Thernström 105 Karlstads AK      
Viktor Kreu  120+ Örebro KK      
Örjan Dahl 120+ Degerfors AK      
Söndag - Grupp 3 11 st Invägning 9.00 Start 11.00
Utrustad styrkelyft          
Eva-Lotta Larsson 63 Nora AK      
Michaela Svanelind 72 Säffle AK      
Jessica Thorstensson 72 Nora AK      
Jonas Telégin 74 Nora AK      
Henrik Wernersson 74 Filipstads AK      
Kevin Telégin 83 Nora AK      
Håkan Tinglöf 83 Degerfors AK      
Simon Gunnarsson 93 Nora AK      
Leif Joensuu 93 Degerfors AK      
Niklas Nordling 93 Säffle AK      
Mikael Svanström 93 Säffle AK      
Söndag - Grupp 4 10 st Invägning 9.00 Start ca. 11.40
Klassisk styrkelyft          
Dennis Berg 105 Säffle AK      
Daniel Dalerhult 105 Karlstads AK      
Hampus Larsson 105 Kristinehamns Atlet och BK      
Niclas Lundgren 105 Degerfors AK      
Filip Nilsson 105 Hallsbergs AK      
Elias Niskanen 105 Örebro KK      
Rickie Ohlsson 105 Karlstads AK      
Emanuel Persson 105 Hallsbergs AK      
Johan Preiduls 105 Hallsbergs AK      
Emil Salmela 105 Hallsbergs AK      
Söndag - Grupp 5 13 st Invägning 9.00 Start ca. 12.15
Klassisk+utrustad styrkelyft          
Johanna Gustafsson 84 Säffle AK Utrustad    
Caroline Johansson 84 Nora AK Utrustad    
Tommy Johansson 105 Nora AK Utrustad    
P-O Larsson 120 Örebro KK Utrustad    
Anders Pettersson 120 Nora AK Utrustad    
Sebbe Wikström 120 Nora AK Utrustad    
Mikael Åhlin 120 Nora AK Utrustad    
Marko Adasevic 120 Örebro KK      
Daniel Fredriksson 120 IF Stången      
Martin Lindby-Aas 120 Karlstads AK      
Philip Wiström 120 Nora AK      
Fredrik Eriksson 120+ Örebro KK      
Pär Jonsson 120+ Örebro KK      
Skribent: P-O Larsson
Epost: Adressen Gömd

knapp-databas

knapp-databas

knapp-resebok

knapp-slshop

knapp-mal1418

  

 

 

   

 

 


 

Postadress:
Västra Svealands Styrkelyftförbund
c/o Tommy Horvath, Norrgatan 25
703 56 Örebro

Kontakt:
Tel: 0733571559
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

 

Gilla oss på Facebook

 

Missa inte heller vår mästerskapssida

 

Vi finns också på Instagram
Där heter vi @styrkelyftforbundet


Du hittar oss även på Twitter