Hoppa till sidans innehåll

Veteran 40-49 M I


Dam Veteran 40-49

KNÄBÖJ

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg          
 52kg          
 57kg Anneli Izindre  Karlstads AK  137,5  Bollnäs  13-03-03 
 63kg Riita Liimatainen  Örebro KK  190,5  Pilsen  14-09-21 
 72kg Ulrika Johansson  Västra AK  185,0  Örebro 16-03-12
 84kg Katarina Ruus ASK Eskilstuna  182,5 Skellefteå 18-03-24
 +84kg Marie Ebbeke TK Trossö 167,5  Eskilstuna 18-12-08

 

BÄNKPRESS

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg          
 52kg          
 57kg Anneli Izindre  Karlstads AK  95,0  Tallinn 16-10-06
 63kg Riita Sundvall  Westbo AK  117,5 Tallinn 16-10-05
 72kg Ulrika Johansson  Västra AK 115,0 Tallinn  16-10-06 
 84kg Anna Edvall Sundsvalls AK 170,0 Esilstuna 18-12-08
 +84kg Sandra Lönn Borlänge AK  207,5 Nässjö  15-03-14 

 

MARKLYFT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg          
 52kg          
 57kg Anneli Izindre  Karlstads AK  137,5  Tallinn 16-10-06
 63kg Riita Sundvall  Westbo AK 181,0  Örebro 16-03-12
 72kg Elisabeth Wahlander  Broddetorp GoIF  190,0 Vedum 17-12-09
 84kg Katarina Ruus ASK Eskilstuna 190,0  Skellefteå 18-03-24
 +84kg Sandra Lönn  Borlänge AK  172,5  Nässjö 15-03-14

 

SAMMANLAGT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg          
 52kg          
 57kg Anneli Izindre  Karlstads AK  370,0 Tallinn  16-10-06
 63kg Riita Liimatainen  Örebro KK  478,5  Pilsen 14-09-21 
 72kg Ulrika Johansson  Västra AK 460,5  Örebro  16-03-12 
 84kg Katarina Ruus ASK Eskilstuna  505,0 Skellefteå 18-03-24
 +84kg Sandra Lönn  Borlänge AK  530,0  Nässjö  15-03-14 

 

 

Herrar Veteran 40-49

KNÄBÖJ

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
59kg Thomas Wulffeld  Sundsvalls AK  210,0 Sundsvall 17-10-06
66kg Jonas Telégin  Nora AK  225,0  Söderhamn 17-02-04
74kg Tomas Berg Vedum AIS 235,0 Pilsen 12-07-18
83kg Patrik Turesson Westbo AK 335,0  Örebro  15-01-30
93kg Patrik Turesson Westbo AK 360,5  Aurora 15-10-02
105kg Joakim Lakso Luleå AK  335,0  Örebro 15-01-31 
120kg Per Nilsson Sundbybergs TK 352,5 Köping 14-12-06
+120kg Robert Ericsson Lindesbergs KK 350,0 Söderhamn  17-02-04

 

BÄNKPRESS

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
59kg Lars-Gunnar Hedlund Skellefteå AK 130,0  Falun 13-01-26
66kg Marcus Holmgren Sundbybergs TK  150,0 Örebro 14-02-01
74kg Amit Selberg Sundsvalls AK 260,0 Sundsvall 16-12-03
83kg Patrik Turesson Westbo AK 230,0  Chemnitz 15-05-06
93kg Patrik Turesson Westbo AK 245,0 Nässjö 15-12-05
105kg Patrik Turesson Westbo AK 242,5 Sundsvall  16-12-03
120kg Per Nilsson Sundbybergs TK 277,5  Köping 14-12-06
+120kg Robert Ericsson Lindesbergs KK 270,0 Pilzen 18-03-2

 

MARKLYFT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
59kg Thomas Wulffeld  Sundsvalls AK  240,0  Pilsen 12-07-20
66kg Jonas Telégin  Nora AK  240,0  Söderhamn  17-02-04
74kg Per Berglund Måndagsklubben CF Falun 267,5 Suzdal 13-06-13
83kg Patrik Turesson Westbo AK 320,0  Chemnitz 

15-05-06

93kg Patrik Turesson Westbo AK 325,0  Umeå   14-01-17
105kg Patrik Turesson Westbo AK 330,0  Sundsvall 16-12-03
120kg Patrik Bromé Sundsvalls AK 317,5 Falun 13-01-26
+120kg Robert Ericsson Lindesbergs KK 307,5 Sundsvall 17-10-05

 

SAMMANLAGT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
59kg Thomas Wulffeld  Sundsvalls AK  552,5 Sundsvall 17-10-06
66kg Jonas Telégin  Nora AK  600,0  Söderhamn 17-02-04
74kg Per Berglund Måndagsklubben CF Falun 675,0  Potchefstroom 14-06-05
83kg Patrik Turesson Westbo AK 880,0  Chemnitz

15-05-06

93kg Patrik Turesson Westbo AK 917,5  Umeå  14-01-17
105kg Joakim Lakso Luleå AK  882,5  Piteå 16-01-29
120kg Per Nilsson Sundbybergs TK 885,0 Köping 14-12-06
+120kg Robert Ericsson Lindesbergs KK 907,5 Sundsvall 17-10-05
Uppdaterad: 09 JUL 2018 14:50

Postadress:
Svenska Styrkelyftförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 010-4507170
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

 

Gilla oss på Facebook

 

Missa inte heller vår mästerskapssida

 

Vi finns också på Instagram
Där heter vi @styrkelyftforbundet


Du hittar oss även på Twitter