Hoppa till sidans innehåll

Junior (klassisk)


Dam Junior

KNÄBÖJ

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg Emelie Elvegård Östersunds AK

110,0

Helsingborg 18-07-05
 52kg Victoria Jeppsson  HAK Greppet 120,0

Helsingborg 

15-11-14
 57kg Donna Berglund ASK Eskilstuna 137,5 Kaunas 18-11-25
 63kg Matilda Vilmar Sundbybergs TK 150,0 Helsingborg 18-07-06
 72kg Vilma Olsson Hallsbergs AK 190,0 Kaunas 18-11-26
 84kg Amelia Mauritzon Östersunds AK 197,5 Kaunas 18-11-27
 +84kg Madelene Ohlsson Borås AK 150,0 Sundbyberg 18-04-30 

 

BÄNKPRESS

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg Emelie Elvegård Östersunds AK

87,5

Helsingborg 18-07-05
 52kg Victoria Jeppsson HAK Greppet 70,5 Helsingborg  15-11-15
 57kg Donna Berglund  ASK Eskilstuna  113,5 Kaunas 18-11-25
 63kg Matilda Vilmar Sundbybergs TK 90,0 Helsingborg 18-07-06
 72kg Vilma Olsson Hallsbergs AK 116,0 Kaunas 18-11-26
 84kg Clara Fridén Göteborg SK  105,5  Gnosjö 15-03-22
 +84kg Anna Eriksson Umeå Power  87,5  Umeå 15-11-07

 

MARKLYFT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg Maria Engrenius Halmstad TSK

137,5

Gnosjö 15-03-22
 52kg Victoria Jeppsson HAK/Greppet 160,0 Helsingborg  15-11-15
 57kg Elin Tossman Luleå AK 160,5 Sundbyberg 18-04-29
 63kg Nellie Miettinen Malå AK 165,0 Sundbyberg 18-04-29
 72kg Ida Rönn  Fyshuset Sk Gävle 220,0 Kaunas 18-11-26
 84kg Amelia Mauritzon Östersunds AK 202,5 Kaunas 18-11-27
 +84kg Anna Eriksson Umeå Power  180,0  Umeå   15-11-07

 

SAMMANLAGT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg Emelie Elvegård Östersunds AK

322,5

Helsingborg 18-07-05
 52kg Victoria Jeppsson HAK/Greppet 350,5 Helsingborg  15-11-15
 57kg Donna Berglund ASK Eskilstuna 386,0 Kaunas 18-11-25
 63kg Nellie Miettinen Malå AK 380,0 Helsingborg 18-07-06
 72kg Vilma Olsson Hallsbergs AK 501,0 Kaunas 18-11-26
 84kg Amelia Mauritzon Östersunds AK 492,5 Kaunas 18-11-27
 +84kg Anna Eriksson Umeå Power  412,5 Umeå  15-11-07

 

 

Herr Junior

KNÄBÖJ

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
53kg Oscar Svanström  Säffle AK 123,0 Örebro 17-04-30
59kg Hugo Granberg Malmö LK 174,0 Sundsvall 19-02-02
66kg Eddie Berglund Fyshuset SK Gävle  232,5  Helsingborg 18-07-05
74kg Alexander Eriksson Sundbybergs TK 240,0 Malaga 17-12-02
83kg Carl Andersson Upsala TK 265,0 Sundbyberg 18-04-29
93kg Gustav Hedlund  Södra SK 300,0 Malaga 17-12-03
105kg Emil Norling Fyshuset SK Gävle 305,0 Kaunas 18-11-28
120kg Mehmet Kaya Jönköpings SK 335,5 Kaunas 18-11-28
+120kg Mehmet Kaya  Jönköpings SK 325,0 Minsk 17-06-20

 

BÄNKPRESS

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
53kg Martin Jordanov Sundsvalls AK 67,5 Örebro 17-04-29
59kg Christoffer Ackelman  Oxelösunds AK 112,5 Helsingborg 18-07-05
66kg Eddie Berglund Fyshuset SK Gävle 213,5 Kaunas 18-11-29
74kg Alexander Eriksson Sundbybergs TK 170,0 Borås 17-07-03
83kg Kevin Ericsson Borlänge AK 163,0 Sundbyberg 18-04-29
93kg Gustav Hedlund Södra SK 200,0 

Malaga

17-12-03
105kg Martin Runqvist Linköpings AK 200,0 Sundsvall 15-07-04
120kg Emil Gustafsson  Sundbybergs TK 207,5 Fraena 17-09-15
+120kg Joel Sundelin Sandvikens AK 235,5 Örebro 17-04-29

 

MARKLYFT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
53kg Martin Jordanov Sundsvalls AK 155,0 Örebro 17-04-29
59kg Hugo Granberg  Malmö LK 192,5 Hamar 18-09-14
66kg Eddie Berglund Fyshuset SK Gävle 240,0 Calgary 18-06-10
74kg Alexander Eriksson Sundbybergs TK 282,5 Malaga 17-12-02
83kg Martin Engquist Sundbybergs TK 290,5 Thisted 17-03-15
93kg Gustav Hedlund Södra SK 330,0  Calgary 18-06-11
105kg Emil Norling Fyshuset SK Gävle 345,0  Kaunas 18-11-28
120kg Mehmet Kaya Jönköpings AK 340,0 Calgary 18-06-12
+120kg Mehmet Kaya Jönköpings SK 320,0 Minsk 17-06-20

 

SAMMANLAGT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
53kg Martin Jordanov Sundsvalls AK 345,0 Örebro 17-04-29
59kg Hugo Granberg  Malmö LK

466,5

Sundsvall 19-02-02
66kg Eddie Berglund Fyshuset SK Gävle 676,0  Kaunas 18-11-29
74kg Alexander Eriksson Sundbybergs TK 697,5 Malaga 17-12-02
83kg Rasmus Sarwien  Örebro KK 683,5 Norrköping  16-07-10
93 kg Gustav Hedlund Södra SK 830,0 Calgary 18-06-11
105kg Emil Norling Fyshuset SK Gävle 830,0 Kaunas 18-11-28
120kg Mehmet Kaya Jönköpings SK 860,5 Kaunas 18-11-28
+120kg Mehmet Kaya Jönköpings SK 825,0 Minsk 17-06-20
Uppdaterad: 20 AUG 2018 11:18

Postadress:
Svenska Styrkelyftförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 0104507170
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

 

Gilla oss på Facebook

 

Missa inte heller vår mästerskapssida

 

Vi finns också på Instagram
Där heter vi @styrkelyftforbundet


Du hittar oss även på Twitter