Hoppa till sidans innehåll

INSTÄLLT Startlistor & Domarlistor SM 27-29 mars

02 MAR 2020 13:20
SM i Styrkelyft och Bänkress Klassisk arrangerasd av Umeå Power i hallen NOLIA, Signalvägen 3, 903 22 Umeå
  • Uppdaterad: 02 MAR 2020 13:20

  Länk här till SM Umeå power på Facebook      
           Obs!  SM går under tre dagar  Fre 27/3 -
Sön 29/3
 
         
Invägn.1 Fredag 09.00-10.30 Start  11.00 SL
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp
47 Natalie Sleiers Become AASS 1
47 Emma Granlund Skellefteå AK 1
         
52 Sandra Sälg Fyshuset 1
52 Sophia Waldemarson HAK Greppet 1
52 Ida-Therese Lindeberg Täby AK 1
         
57 Lina Wennström Fysiken AK 1
57 Alexandra Franzén Huddinge SK 1
57 Lina Stensson Malmö LK 1
57 Pernilla Sundberg Sigtuna AK 1
57 Nina Hellström Sollefteå KK 1
57 Laura Savolainen Sundbybergs TK 1
57 Teresa Pekkanen Väsby AK 1
         
59 Hugo Granberg Malmö LK 2
         
66 Niko Ahonen Halmstad TSK 2
66 Phongdanai Håkansson Nässjö 2
66 Niklas Ek Ockelbo AK 2
66 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 2
66 Tim Kultanen TK Trossö 2
66 Anton Brännlund Umeå Power 2
         
74 Carl Öberg Göteborgs KK 2
74 Joacim Forsström Enköpings SF 2
74 Fredrik Vad Jensen Fysiken AK 2
74 Robin Petersson Pure Power 2
74 Kim Larsson Jönköping SK 2
74 Simon Söderlund Sundbybergs TK 2
74 Robert Becker Täby AK 2
         
Invägn.2 Fredag 13.15-14.45 Start  15.15 SL
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp
63 Elsa Sörman  IKSU Fitness 1
63 Nova Svanberg Luleå AK 1
63 Sofia Johansson Sundbybergs TK 1
63 Alba Boström Sundsvalls AK 1
63 Sophia Granstad Täby AK 1
63 Emma Johannesson Upsala TK 1
63 Linn Malmsten Väsby AK 1
63 Åsa Mårtensson Västerås KK 1
         
83 Kevin Ericsson Borlänge AK 2
83 Jens Sandbjer Lavsjö ISS 2
83 Jonathan Söderling Sundbybergs TK 2
83 Carl Andersson Upsala TK 2
83 Niklas Lindroth Örebro KK 2
         
93 Gustav Hedlund ASK Eskilstuna 2
93 Robin Larsson Borlänge AK 2
93 Mattias Svensson Karlstads AK 2
93 Simon Svedin Sundsvalls AK 2
93 Peter Schultz Täby AK 2
93 Yulong Li Vedum AIS 2
         
Invägn.1 Lördag 09.00-10.30 Start  11.00 SL
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp
72 Ida Rönn Fyshuset 1
72 Marina Johansson Malmö KK 1
72 Erika Höglund Stockholms AK 1
72 Olivia Särnbratt Sundbybergs TK 1
72 Ellen Grönlund Trosa Atletik IF 1
72 Camilla Ljung Trosa Atletik IF 1
72 Micaela Ödling Upsala TK 1
72 Johanna Barvelid Väsby AK 1
         
84 Helena Gavlén Fyshuset 2
84 Lisa Heller Fysiken AK 2
84 Sofia Kamlund HAK Greppet 2
84 Jessika Lowe HAK Greppet 2
84 Ellen Svensson Linköpings AK 2
84 Lindha Södergren Sandvikens AK 2
84 Ellinor Svensson Täby AK 2
84 Elin Sandgren Upsala TK 2
84 Frida Henell Växjö AK 2
         
Invägn.2 Lördag 12.00-13.30 Start  14.00 SL
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp
84+ Anna-Lena Bellqvist Luleå AK 1
84+ Madeleine Lundin Trosa Atletik IF 1
84+ Emelie Malm Trosa Atletik IF 1
84+ Cecilia Blomster Varbergs KK 1
84+ Emelie Leach Väsby AK 1
84+ Sofia Kollenhag Örebro KK 1
84+ Daniella Troje Göteborgs KK 1
         
105 Filip Östensson Borlänge AK 2
105 Emil Norling Fyshuset 2
105 Andreas Jansson Hörby AK 2
105 Erik Burvall Malå AK 2
105 Jonas Gerdemann Oxelösunds AK 2
105 Jesper Glaas Skellefteå AK 2
         
120 Tommy Påhls Borlänge AK 2
120 Daniel Saber Borlänge AK 2
120 Victor Mattsson Oxelösunds AK 2
120 Kehn Olsson Sommarhemmet 2
         
120+ Klaes Pettersson Göteborgs KK 2
120+ Jesper Bengtsson Borlänge AK 2
120+ Karl Larsson Sandvikens AK 2
         
Invägn.1 Söndag 08.00-09.30 Start 10.00 BP
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp
47 Natalie Sleiers Become AASS 1
47 Emma Granlund Skellefteå AK 1
        1
52 Malin Carlsson Järfälla AK 1
        1
57 Emma Enberg Borlänge AK 1
57 Linnea Forslund Norrflärke IF 1
         
63 Elsa Marin Karlsson Sommarhemmet 1
63 Amanda Bergström Hallsbergs AK 1
63 Elsa Sörman  IKSU Fitness 1
         
72 Sara Bergenbrant Hallsbergs AK 1
72 Louice Persson Sundbybergs TK 1
72 Micaela Ödling Upsala TK 1
         
84 Sandra Jacobsson Göteborgs KK 1
84 Annika Zelander Halmstad TSK 1
84 Linn Larsson Luleå AK 1
         
84+ Anna-Lena Bellqvist Luleå AK 1
84+ Madeleine Lundin Trosa Atletik IF 1
84+ Emelie Malm Trosa Atletik IF 1
         
66 Rasmus Schurmann IKSU Fitness 2
66 Ole Schliebener Kalmar AK 2
66 Niklas Ek Ockelbo AK 2
66 Gustav Blomqvist Sundbybergs TK 2
66 Tim Kultanen TK Trossö 2
66 Aron Lindman TK Trossö 2
66 Emil Lundgren Täby AK 2
66 Simon Lindmark Västerås KK 2
         
74 Jimmy Fungmark Kalmar AK 2
74 Simon Brunzell Nynäshamns AK 2
         
83 Karl-Erik Malmberg Göteborgs KK 2
83 Kevin Ericsson Borlänge AK 2
83 Saied Abdollahpour Pure Power 2
83 Max Hansson HAK Greppet 2
83 Håkan Reher Härnösands AK 2
83 Carl-Erik Dang Örebro KK 2
83 Niklas Lindroth Örebro KK 2
         
Invägn.2 Söndag 10.00-11.30 Start 12.00 BP
Klass Förnamn Efternamn Klubb Grupp
93 Marcus Grahn ASK Eskilstuna 1
93 Jani Piira Järfälla AK 1
93 Andreas Eklöf Örebro KK 1
        1
105 Filip Lindström Göteborgs KK 1
105 Patrik Nolåkers Borlänge AK 1
105 Oskar Lindmark Hallsbergs AK 1
105 Andreas Jansson Hörby AK 1
105 Otto Bergman Lidingö AK 1
105 Erik Burvall Malå AK 1
105 Anders Henriksson Sundbybergs TK 1
         
120 Tommy Påhls Borlänge AK 1
120 Patrik Winbjörk Luleå AK 1
        1
120+ Emil Karlsson Härnösands AK 1
120+ Mårten Fristedt Linköpings AK 1
120+ Jan Lundberg Umeå Power 1

         
Domarförteckning Fredag 200327
Klass Invägn. Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 1 09.00-10.30 11.00 Marcus Löfström* Lars-Gunnar Hedlund Eva Alsén
Damer 47, 52, 57          
12 lyftare     Domare TK Speaker  
      Fredrik Svensson Patrik Björk  
Grp 2 09.00-10.30 11.00     * Examination
Herrar 59,66, 74     Jury Jury Jury
14 lyftare     Anett Langva Ola Arvidsson Joakim Lakso
           
Klass Invägn. Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 3 13.15-14.45 15.15 Thomas Wulffeld Sven-Erik Wallin  Kjell Hedlund
Damer 63          
8 lyftare     Domare TK Speaker  
      Stefan Arvidsson Andreas Lind  
  Invägn.   Alexandra Holmgren**   ** Vågkontrollant
Grp 4 13.15-14.45 15.15      
Herrar 83,93     Jury Jury Jury
11 lyftare     Lars-Gunnar Olsson Egil Kroknes Anita Stavik
           
           
Domarförteckning lördag 200328    
Klass Invägning Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 1 09.00-10.30 11.00 Karl Sladö* Eva Alsén Thomas Wulffeld
Damer 72          
8 lyftare     Domare TK Speaker * Examination
      Fredrik Svensson Anton Brännlund  
      Alexandra Holmgren**   ** Vågkontrollant
Grp 2 09.00-10.30 11.00      
Damer 84     Jury Jury Jury
9 lyftare     Anett Langva Patrik Björk Ola Arvidsson
           
Klass Invägning Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 3 12.00-13.30 14.00 Egil Kroknes Sven-Erik Wallin  Stefan Arvidsson
Damer 84+          
7 lyftare     Domare TK Speaker  
      Lars-Gunnar Hedlund Andreas Lind  
      Alexandra Holmgren**   ** Vågkontrollant
Grp 4          
Herrar 105,     Jury Jury Jury
120, 120+     Anita Stavik Joakim Lakso Lars-Gunnar Olsson
13 lyftare          
           
Domarförteckning söndag 200329    
Klass Invägning Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 1 08.00-09.30 10.00 Lars-Gunnar Hedlund Fredrik Svensson Eva Alsén
Damer, alla klasser          
17 lyftare     Domare TK Speaker  
      Karl Sladö Anton Brännlund  
      Alexandra Holmgren**   ** Vågkontrollant
Grp 2          
Herrar 66, 74, 83     Jury Jury Jury
17 lyftare     Patrik Björk Egil Kroknes Anita Stavik
           
Klass Invägning Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 3 10.00-11.30 12.00 Andreas Lind Kjell Hedlund Stefan Arvidsson
Herrar 93, 105, 120          
120+     Domare TK Speaker  
15 lyftare     Marcus Löfström Ola Arvidsson  
           
      Jury Jury Jury
      Lars-Gunnar Olsson Anett Langva Joakim Lakso
           
        Reserver:  
        Thomas Wulffeld Sven-Erik Wallin

Epost: This is a mailto link

knapp-databas

knapp-databas

knapp-resebok

knapp-mal1418

 

WEBBSHOP

  

 

   

 

Postadress:
Svenska Styrkelyftförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 0104507170
E-post: This is a mailto link

 

 

 

 

Gilla oss på Facebook

 

Missa inte heller vår mästerskapssida

 

Vi finns också på Instagram
Där heter vi @styrkelyftforbundet


Du hittar oss även på Twitter