Hoppa till sidans innehåll

INSTÄLLT Domarlistor SM Umeå 27-29/3 -20

04 MAR 2020 08:29
  • Uppdaterad: 04 MAR 2020 08:29

Domarförteckning Fredag 200327
Klass Invägn. Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 1 09.00-10.30 11.00 Marcus Löfström* Lars-Gunnar Hedlund Eva Alsén
Damer 47, 52, 57          
12 lyftare     Domare TK Speaker  
      Fredrik Svensson Patrik Björk  
Grp 2 09.00-10.30 11.00     * Examination
Herrar 59,66, 74     Jury Jury Jury
14 lyftare     Anett Langva Ola Arvidsson Joakim Lakso
           
Klass Invägn. Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 3 13.15-14.45 15.15 Thomas Wulffeld Sven-Erik Wallin  Kjell Hedlund
Damer 63          
8 lyftare     Domare TK Speaker  
      Stefan Arvidsson Andreas Lind  
  Invägn.   Alexandra Holmgren**   ** Vågkontrollant
Grp 4 13.15-14.45 15.15      
Herrar 83,93     Jury Jury Jury
11 lyftare     Lars-Gunnar Olsson Egil Kroknes Anita Stavik
           
           
Domarförteckning lördag 200328    
Klass Invägning Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 1 09.00-10.30 11.00 Karl Sladö* Eva Alsén Thomas Wulffeld
Damer 72          
8 lyftare     Domare TK Speaker * Examination
      Fredrik Svensson Anton Brännlund  
      Alexandra Holmgren**   ** Vågkontrollant
Grp 2 09.00-10.30 11.00      
Damer 84     Jury Jury Jury
9 lyftare     Anett Langva Patrik Björk Ola Arvidsson
           
Klass Invägning Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 3 12.00-13.30 14.00 Egil Kroknes Sven-Erik Wallin  Stefan Arvidsson
Damer 84+          
7 lyftare     Domare TK Speaker  
      Lars-Gunnar Hedlund Andreas Lind  
      Alexandra Holmgren**   ** Vågkontrollant
Grp 4          
Herrar 105,     Jury Jury Jury
120, 120+     Anita Stavik Joakim Lakso Lars-Gunnar Olsson
13 lyftare          
           
Domarförteckning söndag 200329    
Klass Invägning Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 1 08.00-09.30 10.00 Lars-Gunnar Hedlund Fredrik Svensson Eva Alsén
Damer, alla klasser          
17 lyftare     Domare TK Speaker  
      Karl Sladö Anton Brännlund  
      Alexandra Holmgren**   ** Vågkontrollant
Grp 2          
Herrar 66, 74, 83     Jury Jury Jury
17 lyftare     Patrik Björk Egil Kroknes Anita Stavik
           
Klass Invägning Start Domare HD Domare SD Domare SD
Grp 3 10.00-11.30 12.00 Andreas Lind Kjell Hedlund Stefan Arvidsson
Herrar 93, 105, 120          
120+     Domare TK Speaker  
15 lyftare     Marcus Löfström Ola Arvidsson  
           
      Jury Jury Jury
      Lars-Gunnar Olsson Anett Langva Joakim Lakso
           
        Reserver:  
        Thomas Wulffeld Sven-Erik Wallin

Epost: This is a mailto link

 

 

  

 

   

 

Postadress:
Svenska Styrkelyftförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 0104507170
E-post: This is a mailto link

 

 

 

 

Gilla oss på Facebook

 

Missa inte heller vår mästerskapssida

 

Vi finns också på Instagram
Där heter vi @styrkelyftforbundet


Du hittar oss även på Twitter