Hoppa till sidans innehåll

Anmälda och gruppindelning SM i Örebro

2014-04-14 10:53
Nu är grupperna och tiderna klara till klassiska U/J/V-SM i Örebro.
  • Uppdaterad: 2014-05-26 16:44

Invägning 1 fredag   07.00 - 08.30     Start 09.00

         M4, M3

21 st

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Reg-Nr

Klass

Förnamn

Efternamn

Klubb

Grupp

                               

340411

83

Olle

Thylin

Södertälje AK

1

                               

441017

83

Lars Olof

Augustsson

Nässjö AMK

1

                               

 

 

 

 

 

 

                               

450430

66

Mats

Johansson

Westbo AK

1

                               

540216

74

Kjell-Arne

Nilsen

Degerfors AK

1

                               

460912

83

Ryno

Aderlied

Södra TK

1

                               

500124

83

Sven

Thörngren

Umeå Power

1

                               

510124

83

Anders

Mattsson

Lunds TK

1

                               

531124

83

Sven Åke

Albertsson

TK Trossö

1

                               

450123

93

Kari

Mattila

Östersunds AK

1

                               

461010

93

Arnold

Boström

Södra TK

1

                               

490927

93

Björn

Moren

Nässjö AMK

1

                               

540717

93

Jens

Aarhus

Charlottenberg

1

                               

 

 

 

 

 

 

                               

500426

105

Per

Holmberg

Täby AK

2

                               

530121

105

Tommy

Rydh

Nässjö AMK

2

                               

530523

105

Kenth

Carlsson

Borlänge AK

2

                               

530930

105

Torvald

Ambjörn

Jönköping SK

2

                               

540509

105

Kenneth

Mattsson

Göteborg KK

2

                               

541217

105

Roland

Lindblad

Westbo AK

2

                               

450717

120

Hans

Ring

Köpings AK

2

                               

500329

120+

Håkan

Fransson

Degerfors AK

2

                               

530104

120+

Göran

Andersson

Östersunds AK

2

                               

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Invägning 2 fredag   10.45 - 12.15     Start 12.45

       M2

22st

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Reg-Nr

Klass

Förnamn

Efternamn

Klubb

Grupp

                               

591012

63

Anja

Keränen

Södertälje AK

3

                               

630822

63

Riitta

Liimatainen

Örebro KK

3

                               

631021

63

Paola

Johansson

Måndagsklubben

3

                               

631210

63

Carin

Gustafsson

Upsala TK

3

                               

620811

72

Jannica

Cassegård

Måndagsklubben

3

                               

 

 

 

 

 

 

                               

571027

66

Peter

Andersson

Hallsbergs AK

3

                               

590123

74

Reino

Puska

Vedum AIS

3

                               

600408

83

Tomas

Berg

Vedum AIS

3

                               

600715

83

Tomas

Ring

Täby AK

3

                               

641130

83

Christer

Fagerlund

Sandvikens AK

3

                               

 

 

 

 

 

 

                               

551017

93

Kay

Glans

Sundbybergs TK

4

                               

620320

93

Anders

Andersson

Svalövs AC

4

                               

551118

93

Rudiger

Hopp

Köpings AK

4

                               

621222

93

Ulf

Branheim

Täby AK

4

                               

580128

105

Tord

Nilsson

Linköpings AK

4

                               

620629

105

Torleif

Carlsson

Vedum AIS

4

                               

630706

105

Joakim

Olander

Westbo AK

4

                               

640209

105

Per

Danielsson

Nässjö AMK

4

                               

561028

120

Björn

Ahlberg

Jönköping SK

4

                               

580922

120

Lennart

Nilsson

Östersunds AK

4

                               

611111

120

Tomas

Andersson

Vedum AIS

4

                               

630916

120+

Christian

Haase

Extreme Power

4

                               

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Invägning 3 fredag   14.45 - 16.15     Start 16.45

   M1

34 st

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Reg-Nr

Klass

Förnamn

Efternamn

Klubb

Grupp

                               

670215

72

Helene

Johage

Måndagsklubben

5

                               

680719

72

Karin

Caesar

Täby AK

5

                               

720321

84

Linda

Vixner

Måndagsklubben

5

                               

720702

84

Karin

Franzen

Täby AK

5

                               

 

 

 

 

 

 

                               

670508

66

Torbjörn

Jönsson

Borås AK

5

                               

741030

66

Niklas

Ek

Ockelbo AK

5

                               

650930

74

Thomas

Nordqvist

Örebro KK

5

                               

660215

74

Lars

Carlsson

Filipstads AK

5

                               

690624

74

Håkan

Tinglöf

Degerfors AK

5

                               

710916

74

Thomas

Dano

Borås AK

5

                               

720616

74

Christer

Kedmalm

Kalmar AK

5

                               

721103

74

Jens

Näsström

Stockholms AK

5

                               

721218

74

Bennie

Arentzon

Borås AK

5

                               

 

 

 

 

 

 

                               

700407

83

Thomas

Gustavsson

Västra AK

6

                               

701119

83

Lars

Berglund

Måndagsklubben

6

                               

650320

93

Lars-Gunnar

Karlsson

Nässjö AMK

6

                               

651110

93

Jörgen

Almqvist

TK Trossö

6

                               

671027

93

Marcus

Denizhan

Örebro KK

6

                               

680215

93

Tommy

Johansson

Nora AK

6

                               

691011

93

Kenth

Stenström

Östersunds AK

6

                               

710330

93

Henrik

Harding

TK Trossö

6

                               

 

 

 

 

 

 

                               

660108

105

Magnus

Högberg

Örebro KK

7

                               

681018

105

Bo

Augustsson

Jönköping SK

7

                               

690727

105

Joachim

Höglund

Malå AK

7

                               

700210

105

Lawrence

Hackley

Kolbäcks AK

7

                               

710925

105

Janne

Salmela

Köpings AK

7

                               

711221

105

Roger

Bengtsson

Nässjö AMK

7

                               

720108

105

Abdel

Seidou

Örebro KK

7

                               

681116

120

Patrik

Ljung

Nässjö AMK

7

                               

710421

120

Jarmo

Henriksson

Södertälje AK

7

                               

720918

120

Per

Montonen

Örebro KK

7

                               

730923

120

Ove

Flisberg

Linköpings AK

7

                               

650720

120+

Roger

Persson

Nässjö AMK

7

                               

730301

120+

Joakim

Svedin

Sundsvalls AK

7

                               

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Invägning 1 lördag   07.00 - 08.30     Start 09.00

   Juniorer

31 st

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Reg-Nr

Klass

Förnamn

Efternamn

Klubb

Grupp

                               

911028

47

Sandrine

Quiganaudon

Bollnäs SK

8

                               

941117

47

Malin

Carlsson

Vedum AIS

8

                               

950430

47

Louise

Konradsson

Örebro KK

8

                               

940806

52

Anna

Hillinge

Stockholms AK

8

                               

920501

57

Jessica

Yousef

Väsby AK

8

                               

950309

57

Ina-Marie

Åberg

Örebro KK

8

                               

940408

57

Sandra

Axelsson

Nora AK

8

                               

910819

63

Josefin

Nordness

Gävle KK

8

                               

910830

63

Sandra

Andriainen

IFK D/Ö

8

                               

910917

63

Tove

Lindfors

Malmö Lyftarklubb

8

                               

911113

63

Victoria

Åhlander

Täby AK

8

                               

931123

63

Ida

Forsman

Väsby AK

8

                               

931223

63

Michaela

Svanelind

Kalmar AK

8

                               

940324

63

Petra

Olsson

Säffle AK

8

                               

 

 

 

 

 

 

                               

910314

72

Sofie

Johansson

Täby AK

9

                               

911020

72

Malin

Ekstrand

Sundbybergs TK

9

                               

911212

72

Edit

Strömbäck

Umeå Power

9

                               

911226

72

Elsa

Ågren

Umeå Power

9

                               

920410

72

Marie

Tunroth

Jönköping SK

9

                               

940612

72

Cecilia

Cederblad

Stockholms AK

9

                               

940619

72

Emma

Wennerström

Kalmar AK

9

                               

940621

72

Linn

Lönnegren

Södra TK

9

                               

920515

84

Amanda

Scherdin

Örebro KK

9

                               

921230

84

Clara

Fridén

Göteborgs SK

9

                               

 

 

 

 

 

 

                               

911113

59

Adam

Råberg

Nässjö AMK

10

                               

940213

59

Julius

Ingelow

Jönköping SK

10

                               

910613

66

Gustav

Blomqvist

Jönköping SK

10

                               

930516

66

Adam

Nordlund

Umeå Power

10

                               

940413

66

Phongdanai

Håkansson

Nässjö AMK

10

                               

940703

66

Nicklas

Nyman

Sandvikens AK

10

                               

940806

66

Jonatan

Nygren

Vedum AIS

10

                               

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Invägning 2 lördag   12.45 - 14.15     Start 14.45

 Juniorer

20 st

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Reg-Nr

Klass

Förnamn

Efternamn

Klubb

Grupp

                               

910531

74

Jukka

Kulokorpi

Hallsbergs AK

11

                               

910924

74

Johan

Lindell

Kristinehamn

11

                               

920107

74

Adam

Linder

Malå AK

11

                               

920605

74

Martin

Allard

Linköpings AK

11

                               

920824

74

Martin

Hillinge

Borås AK

11

                               

930502

74

Rasmus

Edmundsson

Umeå Power

11

                               

940224

74

Jacob

Gustfsson

ASK Eskilstuna

11

                               

950321

74

Andreas

Nilsson

Göteborg KK

11

                               

950803

74

Mattias

Folmerz

Borlänge AK

11

                               

 

 

 

 

 

 

                               

910219

83

Mirko

Mandic

Östersunds AK

12

                               

911004

83

Patrik

Pedersen

Halmstad TSK

12

                               

911007

83

Robin

Norin

Sandvikens AK

12

                               

911104

83

Niklas

Björn

Västra AK

12

                               

911202

83

Erik

Svensson

Falköpings TK

12

                               

930428

83

Andreas

Johansson

Vedum AIS

12

                               

930503

83

Niklas

Nordling

Säffle AK

12

                               

931105

83

Rasmus

LaursenSarwien

Örebro KK

12

                               

931223

83

Karl

Kjellstrand

Degerfors AK

12

                               

941030

83

Martin

Johansson

Malå AK

12

                               

950523

83

Albin

Becker

Karlstads AK

12

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Invägning 3 lördag   16.30 - 18.00     Start 18.30

 Juniorer

17 st

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Reg-Nr

Klass

Förnamn

Efternamn

Klubb

Grupp

                               

910304

93

Andreas

Sjöström

Umeå Power

13

                               

910817

93

Tobias

Nygren

Karlstads AK

13

                               

911119

93

Jonathan

Haag

Halmstad TSK

13

                               

911122

93

Martin

Bengtsson

Upsala TK

13

                               

920409

93

Mikael

Gardell

Kalmar AK

13

                               

920410

93

Patrik

Bohman

Luleå AK

13

                               

920909

93

David

Samuelsson

Upsala TK

13

                               

920922

93

Sueliman

Suelimanpoor

Nora AK

13

                               

930116

93

Linus

Nilsson

TK Trossö

13

                               

930707

93

Henrik

Andersson

Lessebo SK

13

                               

940112

93

Björn

Hansson

Östersunds AK

13

                               

941008

93

Oskar

Holmström

Luleå AK

13

                               

941106

93

Tobias

Östlund

Sandvikens AK

13

                               

941225

93

Felix

Kihl

Örebro KK

13

                               

950508

93

Mathias

Guss

Norbergs KF

13

                               

950819

93

Erik

Eriksson

Sandvikens AK

13

                               

951124

93

Konrad

Persson

Luleå AK

13

                               

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Invägning 1 söndag   07.00 - 08.30     Start 09.00  Juniorer

31st

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Reg-Nr

Klass

Förnamn

Efternamn

Klubb

Grupp

                               

910522

105

Emil

Persson

Göteborg KK

14

                               

920301

105

Jens

Löfqvist

Göteborg KK

14

                               

920808

105

Michal

Marciniewski

Upsala TK

14

                               

921225

105

Jonathan

Alden

Kalmar AK

14

                               

940407

105

Elias

Scharmer

Södra TK

14

                               

940429

105

Emil

Gustafsson

ASK Eskilstuna

14

                               

940614

105

Conrad

Hansson

Örebro KK

14

                               

940929

105

Richard

Bäckström

Örebro KK

14

                               

950123

105

Karl

Edvinsson

Borlänge AK

14

                               

950811

105

Emil

Salmela

Köpings AK

14

                               

951018

105

Josef

Lindström

Vedum AIS

14

                               

 

 

 

 

 

 

                               

920711

120

Sixten

Sigås

Skövde KK

14

                               

930330

120

Marcus

Yngvesson

Nässjö AMK

14

                               

931126

120

Fabian

Tomt

Södra TK

14

                               

950531

120

Alfred

Sköld

Landafors SK

14

                               

950622

120

Elias

Bruce

Lunds TK

14

                               

950911

120

Martin

Runqvist

Linköpings AK

14

                               

 

 

 

 

 

 

                               

990327

47

Mille

Sylvan

TK Trossö

15

                               

960520

52

Klara

Almqvist

TK Trossö

15

                               

970808

52

Tove

Borg

Sandvikens AK

15

                               

970818

52

Antonia

Bertilsson

Malå AK

15

                               

970823

57

Yoseline

Diaz

Luleå AK

15

                               

960715

63

Emma

Johansson

Nora AK

15

                               

970604

63

Emilia

Lindskog

Linköpings AK

15

                               

980319

63

Ella

Östberg

Härnösands AK

15

                               

20000926

63

Linnea

Nilsson

TK Trossö

15

                               

971009

72

Isabella

Rosquist

Södra TK

15

                               

991021

72

Josefin

Swahn

TK Trossö

15

                               

960706

84

Fia

Hansson

ASK Eskilstuna

15

                               

980601

84

Emma

Pettersson

Örebro KK

15

                               

960304

84+

Cecilia

Oderstad

Härnösands AK

15

                               

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Invägning 2 söndag   12.45 - 14.15     Start 14.45        Ungdom

26 st

                               

 

 

 

 

 

 

                               

Reg-Nr

Klass

Förnamn

Efternamn

Klubb

Grupp

                               

20000815

53

Anton

Beckman

Jönköping SK

16

                               

970104

59

Felix

Tejland

Jönköping SK

16

                               

991006

59

Jonathan

Gustafsson

Västra AK

16

                               

981009

66

Philip

Ullström

TK Trossö

16

                               

991109

66

Axel

Eriksson

TK Trossö

16

                               

20000506

66

Marcus

Ring

Håbo AK

16

                               

960125

74

Alen

Gazibegovic

Örebro KK

16

                               

960903

74

Sebastian

Baarsen

Håbo AK

16

                               

961121

74

Henrik

Kyllönen

Borlänge AK

16

                               

970426

74

Sangeen

Abdi

Degerfors AK

16

                               

960205

83

Adam

Johansson

Smedjebacken

16

                               

960209

83

Martin

Engquist

Sundbybergs TK

16

                               

960714

83

Christian

Nielsen

Örebro KK

16

                               

961231

83

Jesper

Wiklund

Sandvikens AK

16

                               

980309

83

Henrik

Ekström

Bollnäs SK

16

                               

 

 

 

 

 

 

                               

960125

93

David

Sirkka

Luleå AK

17

                               

960529

93

Johan

Eneholm

Örebro KK

17

                               

960715

93

Anton

Wiberg

Bollnäs SK

17

                               

970916

93

Daniel

Saber

Borlänge AK

17

                               

980224

93

Joel

Henriksson

Södertälje AK

17

                               

960324

105

Sokol

Manaj

Jönköping SK

17

                               

960402

105

Josef

Bjurö

Lunds TK

17

                               

960821

105

Liam

Malmberg

Lunds TK

17

                               

970129

105

Christopher

Lönn

Göteborg KK

17

                               

960303

120

Mehmet

Kaya

Jönköping SK

17

                               

970920

120

Joonas

Lehtonen

Södertälje AK

17

                               

 

 

 

 

 

 

                               

 

 

 

 

 

 

                               
Skribent: Josephine Werngren
Epost: This is a mailto link

knapp-databas

knapp-databas

knapp-resebok

knapp-slshop

knapp-mal1418

  

 

 

   

 

 


 

Postadress:
Svenska Styrkelyftförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 010-4507170
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

 

 

 

Gilla oss på Facebook

 

Missa inte heller vår mästerskapssida

 

Vi finns också på Instagram
Där heter vi @styrkelyftforbundet


Du hittar oss även på Twitter