Hoppa till sidans innehåll

Veteran 50-59 M II


Dam Veteran 50-59

KNÄBÖJ

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg          
 52kg          
 57kg Britten Fernström Täby AK  100,0 Sundsvall 17-10-03
 63kg Riitta Liimatainen  Örebro KK  190,5  Pilzen  14-09-21
 72kg Elisabeth Wahlander  Broddetorps GoIF  172,5 Sundsvall  17-10-04
 84kg          
 +84kg          

 

BÄNKPRESS

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg          
 52kg          
 57kg Britten Fernström  Täby AK  70,0 Sundsvall  17-10-03
 63kg Riitta Sundvall  Westbo AK  117,5  Tallinn 16-10-05
 72kg Annika Eriksson Täby AK 90,0 Nässjö  12-03-23 
 84kg          
 +84kg          

 

MARKLYFT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg          
 52kg          
 57kg Britten Fernström  Täby AK  130,0  Sundsvall 17-10-03 
 63kg Riitta Sundvall  Westbo AK  181,0  Örebro 16-03-12
 72kg Elisabeth Wahlander  Broddetorps GoIF  172,5 Sundsvall  17-10-04 
 84kg          
 +84kg          

 

SAMMANLAGT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
 47kg          
 52kg          
 57kg Britten Fernström  Täby AK  300,0  Sundsvall 17-10-03
 63kg Riitta Liimatainen  Örebro KK  478,5  Pilzen 14-09-21 
 72kg Elisabeth Wahlander  Broddetorps GoIF  420,0  Sundsvall  17-10-04 
 84kg          
 +84kg          

 

 

Herrar Veteran 50-59

KNÄBÖJ

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
59kg Lars-Gunnar Hedlund Skellefteå AK 175,0  Jokkmokk  12-02-25
66kg Jonas Telégin Nora AK  225,0  Söderhamn  17-02-04
74kg Tomas Berg  Vedums AIS  235,0  Pilsen  12-07-18
83kg Tomas Ring  Täby AK  260,0  Degerfors  11-02-26
93kg Lars Höglander Västra AK 285,0 Pilsen 14-09-21
105kg Håkan Persson Ramdala IF 302,5 Pilsen  17-07-13
120kg Tomas Andersson  Vedums AIS  337,5  Nässjö 14-03-14
+120kg Robert Ericsson Lindesbergs KK  350,0 Söderhamn  17-02-04

 

BÄNKPRESS

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
59kg Lars-Gunnar Hedlund Skellefteå AK 130,0  Falun 13-01-26
66kg Jonas Telégin  Nora AK  140,0  Pilzen 15-07-14 
74kg Tomas Berg  Vedums AIS  132,5 Nässjö 12-03-23 
83kg Tomas Ring  Håbo AK  200,0 Örebro  16-03-12
93kg Lars Höglander Västra AK 187,5 Tallinn 16-10-06
105kg Jan Östlund Västra AK 210,0 Pilsen 14-09-21
120kg Stefan Huldén Gävle KK 215,0 Örebro 16-03-12
+120kg Robert Ericsson Lindesbergs KK  265,0 Söderhamn  17-02-04

 

MARKLYFT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
59kg Lars Jansson  Nora AK  172,5  Falun  13-01-26 
66kg Jonas Telégin  Nora AK  240,0 Söderhamn  17-02-04
74kg Reino Puska Vedums AIS 245,0  Bollnäs 13-03-03
83kg Mikael Israelsson Malmbergets AIF  245,0 Umeå 15-11-08
93kg Kjell Gustavsson KK Eleiko  290,0  Nässjö  12-03-25 
105kg Thomas Högberg  Örebro KK  290,0  Pilsen  11-07-05 
120kg

Tomas Andersson

Vedums AIS 300,0  Nässjö  12-03-24 
+120kg Robert Ericsson Lindesbergs KK 307,5  Sundsvall 17-10-05

 

SAMMANLAGT

Klass Namn Klubb Res. Ort Datum
59kg Lars-Gunnar Hedlund Skellefteå AK 465,0  Falun 13-01-26 
66kg Jonas Telégin Nora AK  600,0  Söderhamn  17-02-04
74kg Reino Puska Vedums AIS  607,5 Bollnäs 13-03-03
83kg Tomas Ring  Täby AK  667,5  Degerfors  11-02-26 
93kg Lars Höglander Västra AK 715,0 Pilzen 15-07-14
105kg Håkan Persson Ramdala IF 792,5 Pilsen  17-07-13
120kg Tomas Andersson Vedum AIS 785,0 Bollnäs 13-03-03 
+120kg Robert Ericsson Lindesbergs KK  907,5 Sundsvall  17-10-05
Uppdaterad: 2017-10-11 16:00

Postadress:
Svenska Styrkelyftförbundet
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 010-4507170
E-post: This is a mailto link

Se all info